Kot Chloe z bajki Sekretne życie zwierzaków domowych

Sekretne życie zwierzaków domowych, czyli co robią zwierzęta, gdy właścicieli nie ma w domu?

Gdy tylko zamykają się drzwi za właścicielami, zwierzęta zaczynają własne życie, pełne intryg oraz przygód. Animowany film Sekretne życie zwierzaków domowych to idealna propozycja dla całej rodziny na miły, familijny wieczór. Film spodoba się zwłaszcza osobom, które, mimo iż są już dorosłe, z wiekiem coraz bardziej cenią animowane produkcje. Universal Pictures zapragnęło zaoferować swoim widzom film zupełnie inny niż wszystkie. Sekretne życie zwierzaków domowych reklamowane było jako animacja inna niż te, które dane było oglądać widzom wcześniej. Zwiastun filmu świetnie ukazywał cały koncept produkcji oraz rozbudzał apetyt przyszłych oglądających animację. Sam w sobie był bowiem prawdziwym majstersztykiem.

O czym jest film Sekretne życie zwierzaków domowych?

Film Sekretne życie zwierzaków domowych opowiada o tym, co robią pupile, kiedy właścicieli nie ma w domu. I na pewno nie śpią potulnie w swoich legowiskach, ani nie wyglądają przez okno z utęsknieniem, wyczekując powrotu ukochanego właściciela. Nic z tych rzeczy. Twórcy produkcji z pełną konsekwencją i szczerością ukazują nam, w jak wielkim błędzie tkwiliśmy do tej pory. Głównym bohaterem filmu jest pies o imieniu Maks. Zwierzak odkąd sięga pamięcią, jest rozpieszczany przez swoją ukochaną właścicielkę. Beztroskie życie psiaka zmienia się jednak o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy do domu trafia znajda – Duke. W przeciwieństwie do Maksa Duke jest beztroski, brzydki i znacznie większy. Marzeniem Maksa staje się pozbycie się nowego, niechcianego towarzysza. W wyniku kłótni obaj lądują “na ulicy” i właśnie tak rozpoczyna się ich wspólna przygoda.

Sekretne życie zwierzaków domowych – charaktery postaci

Maks i Duke wizualnie są swoimi przeciwieństwami. Maks – piękny, ułożony i przede wszystkim domowy pupil, wielbiony przez właścicielkę. Duke jest natomiast “zwykłą” przybłędą. Jest brązowy, brzydki, niesforny i duży. W wypadku obydwu piesków to właśnie ich dotychczasowe życie, warunki i okoliczności, w jakich przyszło im żyć, ukształtowały ich charakter. Maks jest klasycznym przykładem domowego pupila, który był wręcz uwielbiany przez swoją właścicielkę. Życie Duke’a nie było łatwe. Większość czasu mieszkał w schronisku lub żył na ulicy.

Czy film Sekretne życie zwierzaków domowych ma głębsze dno?

Przede wszystkim film Sekretne życie zwierzaków domowych ukazuje relacje pomiędzy człowiekiem, a jego pupilem. Jednak wątek ten został ukazany w filmie w sposób nie do końca satysfakcjonujący. Został on ukazany bowiem na zasadzie tak zwanych “małych gestów”, takich jak zabawa ulubioną piłką, co nie pozwoliło w pełni wyczerpać wątku. Nie zmienia to jednak faktu, że Sekretne życie zwierzaków domowych ukazuje bezinteresowność, miłość oraz wierność zwierząt w stosunku do ich właścicieli.

Czy jest w planach Sekretne życie zwierzaków 3?

Po premierze Sekretnego życia zwierzaków oraz Sekretnego życia zwierzaków 2 czymś naturalnym byłoby zrealizowanie trzeciej części filmów. Czy producenci mają taki plan? Po premierze drugiej części filmu w 2019 roku ogłoszono, że już w 2022 roku możemy spodziewać się trzeciej części produkcji. Jednak biorąc uwagę pandemiczną sytuację, panującą na świecie od kilku miesięcy, premiera filmu może się opóźnić. Warto podkreślić, że historia, która początkowo miała być jedynie filmową opowieścią, doczekała się również książeczkowej wersji.

Sekretne życie zwierzaków domowych – nasza opinia

Bez wątpienia film ten nastawiony jest na młodszego odbiorcę, który jednocześnie nie stanowi wyzwania dla producentów. Jednak sama fabuła filmu może rozczarować nawet najmłodszych widzów. Sekretne życie zwierzaków domowych jest bowiem nudnym filmem, którego najmocniejszą stroną jest zwiastun. Doskonale znane są animacje, które w pełni wykorzystywały potencjał drzemiący w tym gatunku. Jednak w naszej opinii producenci Sekretnego życia zwierzaków nie stanęli na wysokości zadania i nie wykorzystali w pełni potencjału filmowego tej opowieści.

Fot: screen z oficjalnego trailera filmu na YouTube

More Stories
Króliczyca Judy Hopps i lis Nick Badger oraz Leniwiec Flash w bajce Zwierzogród
Zwierzogród – perypetie uroczej gromadki z wartościowym przesłaniem