Leonardo DiCaprio w filmi Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street – recenzja (zdaniem wielu) najlepszego filmu z Leonardo DiCaprio w roli głównej

Poszukujesz filmu, który przedstawia wciągającą historię? Koniecznie zobacz propozycję z tytułu tego artykułu! Wilk z Wall Street będzie z całą pewnością doskonałym wyborem na długi zimowy wieczór. Zdecydowanie oglądając ten film, spędzisz dobry czas. Co powinieneś wiedzieć o tej produkcji? Poznaj najważniejsze informacje!

Zdobywca Oscara Martin Scorsese to jeden z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów. W tym dziele poznasz prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów na Wall Street. Jordan Belfort to złoty chłopak amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu bogactwo, siłę i poczucie bezkarności. Wszędzie są pokusy, a Belfort lubi im ulegać i to w najlepszym stylu. Interesuje go tylko najpiękniejsza kobieta, najdroższy jacht czy też najdziwniejsze narkotyki. Szalona impreza bez poczucia odpowiedzialności jest czymś na porządku dziennym. Nieuniknione błędy i chęć zdobycia większego bogactwa sprawiają, że akcja jest jeszcze bardziej wciągająca.

Wilk z Wall Street – obsada

Obsada Wilka z Wall Street to ogromne nazwiska, które doskonale się sprawdzają. W produkcji występują między innymi Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Jon Bernthal oraz Jon Favreau.

Historia ta dostępna jest obecnie na portalach, takich jak Netflix, HBO GO czy VOD. Jeżeli więc jeszcze nie widziałeś tego filmu, koniecznie nadrób zaległości!

Wilk z Wall Street – recenzja

Z całą pewnością to piękny film. Główny bohater „pokazuje” swój świat i życie, wykraczając w ten sposób poza własną historię i jednocześnie zwiększając w ten sposób jasność samej opowieści. DiCaprio w końcu stworzył postać, której mógł użyć, aby pokazać swój pełny talent aktorski. Oczywiście jest kilka elementów, do których można mieć pewnego rodzaju zastrzeżenia. O czym mowa? Reżyser Martin Scorsese kręcił i łączył wszystkie sceny tym samym, ujednoliconym rytmem. Ich czas trwania niejednokrotnie ciągnął się tak długo, że nie wiemy, gdzie był początek i koniec. Ostatecznie jednak jest to jedna z lepszych pozycji ostatnich lat, którą zwyczajnie warto poznać.

Ciekawostki o Wilku z Wall Street

Jakie ciekawostki powinny przykuć twoją uwagę? Do najciekawszych można zaliczyć te, które przedstawiamy poniżej!

 • Pierwszego dnia prac nad filmem Leonardo DiCaprio prawie został potrącony przez samochód.
 • Sam czas kręcenia filmu trwa od 25 sierpnia 2012 r. do 12 stycznia 2013 r.
 • Nakręcenie sceny pocałunku między Leonardo DiCaprio i Joanną Lumley wymagało 27 powtórzeń.
 • W scenie dawkowania kokainy aktorzy wdychali pokruszoną witaminę B.
 • Słowo „kurwa” pojawia się w filmie 569 razy, około 3 razy na minutę.
 • Taniec solowy w wykonaniu Leonardo DiCaprio został sfilmowany spontanicznie, ale sama choreografia jest efektem wieloletniej praktyki aktorów.
 • Kiedy agent FBI spotkał Jordana Belforta na jachcie, wręczył im listę gości biorących udział w weselu. W rzeczywistości jest to lista osób, które stworzyły ten film.
 • Kenneth Choi przytył 10 kilogramów w roli Chestera Minga.

Warto również wiedzieć, że często wyszukiwanymi hasłami w sieci są „Jordan Belford książka” oraz „Wilk z Wall Street książka”. Obecnie na rynku dostępne jest wydanie książkowe tej słynnej opowieści. Dodatkowo ciekawą opcją jest pozycja pod tytułem Droga Wilka z Wall Street. Jeżeli więc opowieść filmowa cię wciągnęła, warto również zapoznać się i z tą pozycją.

Można też zastanawiać się, czy pojawi się Wilk z Wall Street 2. Niestety na razie nie ma informacji o planach sfilmowania kolejnej części tego dzieła. Warto jednak pamiętać, że czasami lekki niedosyt jest lepszy niż rozczarowanie kolejnym wydaniem historii.

Filmy podobne do Wilka z Wall Street

Po seansie opisywanego filmu będziesz miał ochotę na więcej. W takim przypadku polecamy filmy podobne do Wilka z Wall Street. Na tej liście znajduje się:

 • Big Short – to niezwykły film, ponieważ wyjaśnia Amerykanom mechanizm stojący za kryzysem z 2008 roku. Ta produkcja opowiada o bańce na rynku nieruchomości. Jest to wydarzenie równie ekscytujące jak zachowanie Wilków z Wall Street.
 • Wall Street – Bud Fox właśnie rozpoczął karierę maklera giełdowego i miał szczęście (lub pecha), że został odkryty przez “starą wygę”. Okazuje się, że aby osiągnąć sukces, nie zawsze trzeba grać zgodnie z zasadami fair play.
 • Zakładnik z Wall Street – Lee Gates prowadził na giełdzie dziwne programy telewizyjne, w których doradzał ludziom, jak inwestować. Kyle Budwell to natomiast jedna z tych osób, które inwestują i tracą pieniądze. Dlatego zdecydowała się odwiedzić studio podczas kręcenia serialu. To z kolei zwiastuje spore kłopoty!

Wilk z Wall Street to jedna z ciekawszych propozycji, która pojawiła się w ostatnich latach w kinach na całym świecie. Doskonale kreacje, konkretny scenariusz i udana reżyseria. Takie połączenie sprawia, że sam seans będzie ogromną przyjemnością. Zdecydowanie warto poświęcić 3 godziny i czerpać przyjemność z oglądania.

Fot: screen z oficjalnego trailera filmu na YouTube

More Stories
Samuel L. Jackson w filmie Nienawistna ósemka
Nienawistna ósemka – recenzja dzieła od Tarantino