Króliczyca Judy Hopps i lis Nick Badger oraz Leniwiec Flash w bajce Zwierzogród

Zwierzogród – perypetie uroczej gromadki z wartościowym przesłaniem

Bajka Zwierzogród to kolejna animacja Walt Disney Pictures, które przeniesie nas w niezwykły świat, w którym zwierzęta żyją w harmonii i przyjaźni. W tym artykule zobaczysz, czy warto obejrzeć opisaną propozycję, poznasz fabułę oraz zweryfikujesz, gdzie oglądać Zwierzogród.

O czym opowiada Zwierzogród?

Film Zwierzogród, który wyreżyserował Byron Howard, opowiada o losach Judy Hopps, która jest królikiem i zawsze marzyła o wstąpieniu do policji. Niestety nawet jej rodzice są temu przeciwni, ponieważ to zawód, który wiąże się z ogromnym ryzykiem. Oznacza to, że nie ma tam miejsca dla małych i uroczych królików. Judy jednak nie ustępuje w dążeniu do wyznaczonych celów i wkrótce zostaje pierwszą policjantką w Zwierzogrodzie. Początkowo jej sytuacja zawodowa nie jest zbyt dobra, ponieważ musi wykonywać nudne zadania, takie jak chociażby pilnowanie parkometrów. Mimo tego nie traci zapału do pracy. Po drodze nasz królik spotyka przebiegłego lisa Nicka i zaczyna przygodę pełną ciekawych zwrotów akcji.

Bohaterowie Zwierzogrodu

Barwnie zarysowana fabuła przedstawia osobliwe postaci. Bohaterowie Zwierzogrodu mają cechy charakteru typowe dla ludzi oraz przeżywają ciekawe i wciągające historie. Najważniejsza dwójka to:

  • Judy Hopps – główna bohaterka, która była pierwszym królikiem, któremu udało się wstąpić w szeregi policji w Zwierzogrodzie. Jej rodzice to Bonnie i Stu Hopps. Ma także 275 braci i sióstr. Pochodzi z Szarakówki (małej miejscowości poza miastem). Jej najlepszym przyjacielem i partnerem policyjnym jest Nick Badger.
  • Nick Badger – na początku ich relacji, stosunki Judy z Nickiem nie były zbyt dobre. Lis nazwał tę młodą policjantkę „głupim królikiem”. Judy natomiast twierdziła, że ​​Nick był „przebiegłym lisem”. W miarę upływu akcji w bajce próbowali wspólnie rozwiązać sytuację zaginionego zwierzęcia i zawiązała się między nimi prawdziwa przyjaźń.

Dodatkowo fabuła przedstawia bohaterów takich jak:

  • Flash – jest sennym leniwcem, więc jego życie i czynności są bardzo powolne. Na co dzień pracuje w biurze, ale nie wie dokładnie, na czym polega jej istota (np. ma prawo sprawdzić numer rejestracyjny pojazdu). Mimo wolnego trybu życia, pasjonuje się nadmierną prędkością, więc został zatrzymany przez Nicka i Judy za przekroczenie prędkości.
  • Bogo – jest bardzo surowy i zdeterminowany, ale nie jest złą postacią. Z całą pewnością ma poczucie humoru i szanuje swoich kolegów. Widać, że mu na nich zależy, na przykład wspominając ich urodziny.
  • Fenek – jest agresywnym i nielegalnym mieszkańcem Zwierzogrodu. Dla nikogo nie jest przyjazny, nawet wobec partnera. Jest jednak pewien moment, w którym można stwierdzić, że jest chętny do pomocy.

Zwierzogród – nasza recenzja

Oglądając film, można śmiało stwierdzić, że głównym bohaterem jest marzyciel, który wierzy, że spór między drapieżnikiem a jego ofiarą jest już przeszłością. Zdaniem Judy, ów “rajski ogród” to idealne miejsce pełne harmonii, miłości i zgody. Dzięki Nickowi rzeczywistość szybko zweryfikowała jej teorię. Mądry lis z sukcesem dokonał rzeczy, których nie można było rozwiązać. To spowodowało, że główna bohaterka przejrzała na oczy. Stary porządek wciąż istnieje, a świata nie można zmienić (konflikt między roślinożercami a mięsożercami).

Bajka ta łączy w sobie komedię i kryminał, co daje idealną równowagę. To samo dotyczy Judy i Nicka. W naturalnym środowisku lis i królik powinni ze sobą rywalizować. Jednocześnie niecodzienne połączenie wydarzeń będzie wymagało od nich wzajemnego zaufania i nauki współpracy. Nieufne osobowości stopniowo przekształcają się w harmonijnych i zaufanych partnerów.

Lekcje tolerancji, jakich doświadczyli bohaterowie, nie tylko umożliwiły im rozwiązywanie problemów, ale także nawiązały między nimi szczerą przyjaźń i przywiązanie. Ta lekcja została również przekazana innym.

Jasne i soczyste kolory to kolejna zaleta. Każda postać jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Natomiast samo miasto jest prawdziwym dziełem sztuki. Jest to miejsce, w którym naprawdę można znaleźć zupełnie inne środowiska: od pustyń po skrajnie odmienne tropikalne lasy deszczowe – wszystkie są umieszczone obok siebie, idealnie ze sobą współgrając.

Należałoby w tym miejscu wspomnieć o istotnej kwestii natury technicznej w bajce Zwierzogród: dubbing. Na szczęście polskie tłumaczenie pokrywa się dialogami. Głosy Judy i Nicka (Julia Kamińska i Paweł Domagała) sprawiają, że bohaterowie są zabawni i dynamiczni. To ogromna zaleta, która sprawia, że cała akcja jest przyjemna i zdecydowanie wciąga.

Gdzie można zobaczyć Zwierzogród?

Obecnie film jest dostępny za darmo i online na dobrze znanych platformach streamingowych. Warto na bieżąco sprawdzać dostępne opcje i dobierać propozycje najlepsze dla Ciebie. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Jednocześnie film znajdziesz, wpisując w Google hasło: „Zwierzogród cała bajka”. Oczywiście możesz skorzystać z płyt DVD, które również są dostępne w sklepach stacjonarnych lub online. Wszystko jest zależne od twoich preferencji.

Zwierzogród 2 – podstawowe informacje

Obecnie nie wyprodukowano drugiej części tej pouczającej bajki. Mówi się, że kolejne historie trafią do kin w 2021 roku. Czy jednak takie plany dojdą do skutku? Trudno powiedzieć, ponieważ sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie. Mamy jednak nadzieję, że w końcu doczekamy się równie zabawnej i wciągającej kontynuacji. Pozostaje nam jedynie czekać na dalsze doniesienia ze świata i trzymać kciuki, aby pandemia nie pokrzyżowała planów.

Zwierzogród to z całą pewnością produkcja, którą możesz obejrzeć z całą rodziną. Czas spędzony na oglądaniu będzie naprawdę dobrą zabawą. Dodatkowo opinie widzów są bardzo pozytywne. To kolejny punkt, który zachęca do zapoznania się z opisaną pozycją. Ta pozycja, jak zresztą pozostałe bajki Disney’a z całą pewnością uczą i bawią jednocześnie. Każdy może znaleźć przesłanie, z którym się utożsamia. Młodsze pociechy wciągną się w prostą i zrozumiałą akcję. Dorośli natomiast przeżyją ciekawą i zabawną przygodę, dzięki której się zrelaksują.

Fot: screen z oficjalnego trailera filmu na YouTube

More Stories
Scena z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi – recenzja, ciekawostki