Recenzja filmu „Zabij mnie, kochanie”

″Polska komedia romantyczna″ – słowa te często wywołują mieszane uczucia wśród widzów. Jednak czasem pojawiają się tytuły, które przyciągają uwagę i budzą ciekawość. Jednym z takich filmów jest ″Zabij mnie, kochanie″. Czy warto poświęcić na niego swój czas?

Fabuła

″Zabij mnie, kochanie″ to historia małżeństwa Natalii i Piotra, które zmaga się z problemami finansowymi. Ich życie zmienia się jednak kompletnie, gdy wygrywają duże pieniądze na loterii. Niestety, ta wygrana ma dla nich poważne konsekwencje. Zaczynają planować, jak mogą wzajemnie siebie zabić, aby zdobyć całą nagrodę pieniężną.

Tytuł: Zabij mnie, kochanie
Data premiery w Polsce: 13 lutego 2024
Gatunek: Komedia romantyczna
Czas trwania: 1 godzina 34 minuty
Reżyser: Filip Zylber
Aktorzy: Weronika Książkiewicz, Mateusz Banasiuk, Agnieszka Więdłocha, Piotr Rogucki, Mikołaj Roznerski, Paulina Gałązka, Mirosław Baka, Dorota Pomykała, Piotr Gąsowski

Ocena recenzenta

Ocena tego filmu przez recenzenta kształtuje się na poziomie 3 na 10. ″Zabij mnie, kochanie″ nie jest udaną komedią. Gagi są nietrafione, a realizacja pomysłu pozostawia wiele do życzenia. Nie udało się przekonująco przedstawić, dlaczego małżonkowie mają uwierzyć w chęć śmierci drugiej połówki. Fabuła filmu jest bardzo ciekawa i ma potencjał na udany rom-com, jednak niestety w przypadku tego filmu został on niewykorzystany.

Ciekawostki i podsumowanie

Ciekawostką jest, że film ″Zabij mnie, kochanie″ jest polską wersją tureckiej produkcji ″Öldür Beni Sevgilim″ z roku 2019. Czytając opinie o filmie, można odnieść wrażenie, że jest on przebojem na platformie Netflix, szczególnie w wielu krajach. Mimo że recenzje są bardzo negatywne, widzowie decydują się na oglądanie tego filmu.

Warto zauważyć, że ″Zabij mnie, kochanie″ to kolejna polska komedia romantyczna dostępna na Netfliksie, która może przypaść do gustu fanom tego gatunku. Mimo słabych recenzji, film ma jednak śmietankę polskich aktorów, takich jak Weronika Książkiewicz, Mateusz Banasiuk i Agnieszka Więdłocha, co może przyciągnąć uwagę widzów.