Recenzja filmu Dziewczyna influencera

Dziewczyna influencera scena z filmu

Film ″Dziewczyna influencera″ to obraz współczesnej rzeczywistości, w której popularność w internecie jest monetyzowana i wykorzystywana do budowania osobistej marki. Fabuła skupia się na Zosi, wschodzącej gwiazdce Instagrama, która po odkryciu zdrady swojego chłopaka, popularnego YouTubera Komfiego, staje się jeszcze bardziej popularna. Dzięki propozycji influencerki Violi, dziewczyna wyrusza w zagraniczną podróż, aby zdobyć jeszcze większą popularność i zasięgi internetowe.

W filmie możemy zobaczyć rozmaite ekskluzywne kurorty na Cyprze, Ibizie, Malcie, Grecji i we Włoszech, gdzie Zosia i Viola walczą o uwagę fanów, publikując fotki, nagrywając stories i wypuszczając rolki. Jednak miłosne problemy Zosi i jej byłe związki zostają odkryte i wywołują kontrowersje. Dziewczyna musi zmierzyć się z prawdą o środowisku, do którego tak bardzo pragnęła należeć.

Ważnym tematem poruszanym w filmie jest pustka i sztuczność relacji w świecie influencerów. Historia opowiada o przyjaźni Zosi i Violi, którą stworzył algorytm Instagrama. W filmie ukazane są także brudne sekrety, które skrywane są za pozorną fasadą popularnych postaci internetowych.

Informacje o filmie:

Data premiery kinowej w Polsce: 2 lutego 2024
Aktorzy: Karina Rezner, Olga Kalicka, Kamil Wodka

Film ″Dziewczyna influencera″ krytykowany jest za brak oryginalności oraz za próbę być kinem zaangażowanym społecznie, która nie udaje się. Niektóre recenzje sugerują, że film skupia się zbyt bardzo na pozorach i nie wnosi nic nowego do tematu popularności w internecie. Krytycy również wskazują na słaby scenariusz i reżyserię, które sprawiają, że film jest nudny.

Mimo kontrowersji i negatywnych opinii, film ″Dziewczyna influencera″ przyciąga uwagę młodej publiczności, która interesuje się tematyką influencerów i życiem w mediach społecznościowych. Dzięki ciekawym scenom z ekskluzywnych kurortów i atrakcyjnej obsadzie aktorskiej, film może stanowić interesującą rozrywkę dla widzów, którzy chcą przenieść się do świata influencerów na chwilę.

Podsumowując, ″Dziewczyna influencera″ to film, który skupia się na relacjach w świecie influencerów i próbuje ukazać prawdziwe oblicze popularności w mediach społecznościowych. Choć nie jest to arcydzieło kina, film może przyciągnąć uwagę młodej publiczności zainteresowanej tematyką influencerów i życiem na Instagramie.