Jeszcze dalej niż Północ – komedia uderzająca w ksenofobię Francuzów

Kadr z filmu Jeszcze dalej niż północ

Komedia francuska Jeszcze dalej niż Północ (Bienvenue chez les ch’tis) jest dziełem zaskakującym, zabawnym oraz w pewnym sensie edukacyjnym. O czym opowiada historia? Czy kolejne intrygi głównego bohatera wyjdą na jaw? Jak wygląda sprawa ksenofobii Francuzów oraz jakie schematy tkwią w głowach mieszkańców tego kraju? Jeżeli taka tematyka jest dla ciebie czymś interesującym, koniecznie czytaj dalej!

O czym opowiada komedia Jeszcze dalej niż Północ?

Philippe Abrams jest kierownikiem urzędu pocztowego w Prowansji. Ma melancholijnego syna i żonę Julie, która marzy o zamieszkaniu na Riwierze Francuskiej. Philippe ma nadzieję, że za wszelką cenę ich uszczęśliwi. W związku z tym knuje intrygę, która ma mu pomóc w znalezieniu pracy. Niestety jego plan zostaje obnażony, a główny bohater za karę zostaje wysłany do Bergues, małego miasteczka w północnej Francji. Abramsowie są typowymi mieszkańcami Południa. Północ wyobrażają sobie jako zimne miejsce, w którym żyją nieprzyjemni ludzie mówiący niezrozumiałym językiem.

Ku zdziwieniu Philippe, to małe miasteczko jest urokliwe, a mieszkańcy są wyjątkowo gościnni. Znajduje nawet dwóch przyjaciół. Philippe jest z rodziną, która mieszka na Lazurowym Wybrzeżu co drugi weekend. Początkowo próbuje wpłynąć na swoją żonę, aby ta przekonała się do Północy, ale bezskutecznie. Twierdzi, że ​​jej mąż kłamie, żeby jej nie martwić. W końcu dla własnego spokoju Philippe postanawia przekonać członków swojej rodziny, że pobyt w Bergues to prawdziwe piekło, co po pewnym czasie wychodzi na jaw. Czy można wędrować jeszcze dalej niż na Północ? Jak zakończy się ta sytuacja? Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj Jeszcze dalej niż Północ cały film.

 

Jeszcze dalej niż Północ – recenzja

Z całą pewnością warto wiedzieć, że to najczęściej oglądany film, który został wyprodukowany całkowicie we Francji. Osiągnął fenomenalny wyniki, tj. ponad 20 milionów widzów. W polskich kinach komedia ta nie przyciągała szczególnej uwagi. A szkoda! Dlaczego? To historia zabawna, urocza i inteligentna! Porusza temat uprzedzeń, pokazuje, że wiele stereotypów jest zupełnie nieprawidłowych i błędnie zakorzenionych w naszych głowach. To pełna humoru opowieść, która uczy i bawi, a to bardzo ważne podczas każdego seansu!

Gdzie można oglądać komedię Jeszcze dalej niż Północ?

Opcja oglądania filmu Jeszcze dalej niż Północ online to jedna z dostępnych możliwości. Nie bez powodu bardzo często wyszukuje się hasło „Jeszcze dalej niż Północ VOD”. Obecnie pozycję obejrzysz na platformach takich jak: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Chili, Cineman oraz Ipla.

Film dalej niż Północ w Polsce został doceniony po dłuższym czasie. Oryginalny scenariusz wciąga i sprawia, że sam seans jest naprawdę przyjemny. Ta komedia francuska na północ bawi i uczy. Zabawne przedstawienie postaci oraz absurdalne sytuacje kryją w głębi coś więcej. Walka z uprzedzeniami, irracjonalny strach przed osobami, których nie znamy i przed tym, co nieznane bywa zaskakujący. Warto również na koniec wspomnieć, że ten zabawny seans uczy akceptacji, tolerancji i równego traktowania każdego człowieka. Wszystko to niezależnie od koloru skóry, płci czy narodowości. Jeżeli więc szukasz dobrego filmu, przy którym spędzisz mile czas, to pozycja Jeszcze Dalej niż Północ z całą pewnością sprawi, że będziesz usatysfakcjonowany. Film jak najdalej na Północ to z całą pewnością pozycja, którą musisz zobaczyć!

Fot: screen z oficjalnego trailera filmu na YouTube