furia 2014 z bradem pittem

Furia – film, w ktorym Brad Pitt znów rozprawia się z nazistami

Furia to film z Bradem Pittem, który pod wieloma względami zaskoczył krytyków. Pozornie błahy obraz osadzony w realiach II Wojny Światowej okazał się być świetną produkcją, która wciąż ma wielu fanów. Gdzie można zobaczyć film Furia online? Czy warto?

O czym jest film “Furia” z 2014 roku?

Film Furia opowiada o oddziale elitarnych żołnierzy, który zostaje wezwany na pomoc mieszkańcom małego niemieckiego miasteczka. Amerykanie odpowiadają tam za zabezpieczenie linii zaopatrzeniowych. Nazistowscy żołnierze starają się zdobyć jak najwięcej zapasów, bo w mieście nie mają szans na przeżycie. 

Ogólnie rzecz biorąc, film Furia opowiada o załodze czołgu, który podejmuje heroiczną próbę zatrzymania lokalnego niemieckiego kontrnatarcia. Trudno tutaj dopatrywać się patosu i wojennej estetyki. To typowy przedstawiciel “brudnych” wojennych filmów, gdzie reżyser nie stroni od pokazania brutalności działań wojennych na szeroką skalę. Sierżant, którego rolę gra Brad Pitt, robi wszystko, by utrudnić Niemcom wykonanie tego zadania. Wspiera go załoga czołgu, która — koniec końców — musi mierzyć się samodzielnie z liczniejszymi wojskami nazistowskimi. Czy Amerykanie wykonają zadanie? A jeśli tak, to za jaką cenę?

 

Film Furia — jakie recenzje zebrał?

New York Times napisał, że Furia to film, który oglądało się dobrze. To film wojenny, który jest bardzo dobrze skonstruowany, ale też bardzo realistyczny. Nie jest to typowy reprezentant kina pop-war, ale raczej dzieło o wojennej rzeczywistości. Podobną opinię wyraził Observer. 

Wall Street Journal zauważył, że scenografia i kostiumy w filmie Furia są bardzo dobrze zrobione. Odgłosy wojny są bardzo realistyczne, co również świadczy o tym, że film nie został wygenerowany przez CGI. Na szczególne wyróżnienie zasługują również aktorzy występujący w filmie Furia. Trudno tu wskazać słabe ogniwo, a Brad Pitt bez wątpienia uciągnął swoją rolę.

 

Kto skomponował muzykę do filmu Furia?

Kompozytor Carl Smith jest dobrze znanym nazwiskiem w dziedzinie ścieżek dźwiękowych. Urodził się w Nowej Zelandii, ale obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Znany jest przede wszystkim z pracy nad serialem animowanym “Futurama”, ale ma na swoim koncie także muzykę do wielu filmów i programów telewizyjnych. W filmie “Furia” stworzył oryginalną ścieżkę dźwiękową.

 

Gdzie obejrzeć film Furia online?

Film Furia został wyemitowany 2 września 2014 roku. Film jest dostępny w serwisach Netflix, amazon Prime oraz iTunes. Można go również znaleźć w Sklepie Play. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w jednej z e-księgarni lub na portalach aukcyjnych kupić wersję DVD – te wciąż są w obiegu.

 Podobne produkcje. Na te filmy wojenne również warto zwrócić uwagę!

Jeśli chcesz obejrzeć dobry film o II wojnie światowej, to powinieneś sięgnąć także po kilka innych tytułów. Jednym z nich jest Słoń, który opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej w Japonii. Historia opowiada o amerykańskim żołnierzu w armii japońskiej, który walczy o sprawę japońską.

 Innym filmem wartym obejrzenia jest Zaginiona eskadra, opowiadający o wojnie na Pacyfiku. Film opowiada o wydarzeniach związanych z bitwą o Midway – japońskim ataku lotniczym na bazę amerykańskich sił powietrznych. 

Innym dobrym filmem jest Szeregowiec Ryan, który również opowiada o II wojnie światowej. Fabuła filmu rozgrywa się w kontekście inwazji w Normandii. Jest jeszcze wiele innych wartych obejrzenia filmów, które dotyczą II wojny światowej. Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem dobrego filmu o II wojnie światowej, to powinieneś się na niego wybrać.

 

Zakończenie

Film Furia to wspaniała przygodówka, która opowiada o wojennej rzeczywistości. Doskonały scenariusz i aktorzy, którzy w nim grają, sprawiają, że film jest bardzo interesujący. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa. Dlatego Furia to świetny film dla wszystkich tych, którzy lubią filmy wojenne, w których główni bohaterowie nie boją się „ubrudzić sobie rąk”.

More Stories
Kadr z filmu Jeszcze dalej niż północ
Jeszcze dalej niż Północ – komedia uderzająca w ksenofobię Francuzów