Cudowny chłopak – film familijny z mocnym przesłaniem

Julia Roberts w filmie Cudowny chłopak

Film Cudowny chłopak jest bardzo chętnie oglądaną pozycją przez różne osoby. Sięgają po niego całe rodziny, ale i niezwykle zresztą często jest wykorzystywany przez szkoły w celach edukacyjnych. Jest to pozycja, która szczerze wzrusza i zachwyca mądrością. Z całą pewnością warto chociaż raz zapoznać się z tym filmem i przekonać się, jak wiele wartości niesie za sobą ta fascynująca historia. O czym opowiada ten film? Czy warto go zobaczyć? Jak jest oceniany oraz gdzie konkretnie dostępny? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Informacje o filmie Cudowny chłopak – opis

Pierwsze hasło charakterystyczne dla tego filmu, które można znaleźć w Google to „Cudowny chłopak choroba”. Dlaczego? Kilkuletni August Pullman cierpi na rzadką chorobę, zespół Treachera Collinsa. W związku z tym jego twarz jest zdeformowana z powodu słabego rozwoju żuchwy. Auggie wychowywał się w domu i nieustannie otaczany był opieką bardzo troskliwych rodziców. Dodatkowo oglądając film, możesz poznać jego odpowiedzialną siostrę Olivię, która szczerze interesuje się fizyką.

Szczęśliwy i mądry główny bohater ma nadzieję, że w przyszłości zostanie astronautą. Jego ulubioną zabawką jest hełm astronauty, który otrzymał jako prezent pod choinkę. Warto wspomnieć, że główny bohater był osobą pewną siebie. Myślał, że nikt nie zauważy jego choroby. Wszystko to jedynie do pewnego momentu! Jego matka Isabel zdecydowała, że ​​Auggie potrzebuje ogólnej edukacji szkolnej i nowych przyjaciół. Jak poradzi sobie w tej nowej rzeczywistości?

Obsada aktorska filmu Cudowny chłopak

Jest coś, co porusza w filmie Cudowny chłopak – obsada. Główną rolę cierpiącego na rzadką chorobę chłopaka odgrywa Jacob Tremblay. Oglądając film, możemy przekonać się, że produkcja dokładnie przemyślała każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie mniej ważną rolę odegrała w firmie Cudowny chłopak Julia Roberts, która wciela się w rolę Isabel, matki głównego bohatera. Z kolei Owen Wilson, nieco pozostawiony w tyle, jest filmowym ojcem Augusta. W samym filmie zobaczymy również aktorów, takich jak Izabela Vidovic czy też Mandy Patinkin. To już potwierdza, że twórcy filmu postarali się, żeby cała produkcja była na jak najwyższym poziomie.

Cudowny chłopak – recenzja

Cudowny chłopak (Wonder) to łagodna, klasyczna narracja. Wszystko to bez zbędnego luksusu. Sama opowieść porusza tematy o pokonywaniu trudności, silnym charakterze i dobroci. Te cechy zawsze są silniejsze od zła. Bardzo przyjemnym widokiem jest rodzina, która chce się wspierać i pogłębiać wzajemną miłość. Wszystko to pomimo przeciwności oraz nawet jeśli wymaga to ciężkiej pracy każdego dnia.

Zdecydowanie jest to film, który poleca się całym rodzinom. To świetna nauka akceptacji, tolerancji, miłości i zrozumienia. Pokazuje, że choroba nie powinna być powodem do żadnych wykluczeń. Historia przynosi wiele nadziei, wzrusza i pokazuje, jak ważna jest również wiara w siebie i własne możliwości. To świetna pozycja, która umożliwia młodszym widzom wytłumaczenie trudnych tematów, tematyki niepowodzeń i relacji międzyludzkich. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej okazji i pokazać własnym pociechom, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Cudowny chłopak – gdzie obejrzeć?

Aby zobaczyć film online, warto szukać w sieci pod hasłami np. “Cudowny chłopak VOD”. Obecnie materiał dostępny jest na wielu platformach, takich jak chociażby Netflix, Player czy HBO. Opcji jest naprawdę wiele, co znacząco ułatwia dostęp do seansu. Koszt jednorazowego wypożyczenia jest niewielki, bo waha się od 10 do 20 zł. Jeżeli jednak korzystasz z dobrze znanych platform streamingowych, to dostęp do filmu na pewno będziesz miał w ramach samego pakietu.

Filmy podobne do Cudowny chłopak

Na wstępie warto wspomnieć, że jak to często bywa w świecie kina, to właśnie książka o tym samym tytule była inspiracją do powstania filmu. Książkę Cudowny chłopak autorka (R.J. Palacio) napisała w 2012 r., a ekranizacji doczekała się 5 lat później, w 2017 r.  Jeżeli chcesz obejrzeć podobne historie, konieczne zapoznaj się z następującymi pozycjami: Obdarowani, Klasa Pana Tourett’a, Powieść Henrego, Gwiazdy na ziemi czy też Kupiliśmy zoo. To z całą pewnością propozycje, które zachwycają, wciągają, ale przede wszystkim – uczą!

Cudowny chłopak (Wonder) to z całą pewnością pozycja, która powinna znaleźć się na twojej liście filmów do obejrzenia. Jesteśmy pewni, że taki seans z całą pewnością przypadnie ci do gustu. Mimo że premiera miała miejsce kilka lat temu, to sama historia nieustannie jest na czasie. Opowieść chwyta za serce, nawet te osoby, które z natury nie są zbyt emocjonalne. Oczywiście warto podkreślić, że Cudowny chłopak nie przypadnie wszystkim do gustu.

Mimo wszystko zachęcamy do wspólnego seansu, szczególnie podczas długich jesienno-zimowych wieczorów. To z całą pewnością nie będzie stracony czas. Cudowny chłopak to połączenie dobrej zabawy właściwej komediom, dramatu i scen, które realnie dają nam kilka spraw do przemyślenia. Oznacza to, że każdy znajdzie w filmie coś dla siebie. Dodatkowo pokazuje, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a to jest zdecydowanie najpiękniejsze!

Fot: screen z oficjalnego trailera filmu na YouTube